Robin Hood

Podle knihy od autora

robin-hood-movie-poster

Robin z Locksley byl středověký šlechtic, který za vlády Richarda Lví Srdce přišel o všechen svůj majetek. Proto odešel z Nottinghamu do Sherwoodského lesa, kde se seznámil se skupinou uprchlíků. Mezi nimi si také našel přítele, malého Johna. Velice vynikal v lukostřelbě. Po celé Anglii se povídalo, že prý nikdo nestřílí lépe než on. Uprchlíci si Roberta zvolili za svého vůdce a začali mu říkat jednoduše Robin Hood. Robin ale celou tu dobu myslel jenom na jedno – jak se pomstít Nottinghamskému šerifovi za to, že ho připravil o majetek.

A tak pokaždé, když přejel Sherwoodem nějaký zbohatlík, se na něj Robin vrhnul a spolu se zbojníky ho o všechno oloupili. Aby ještě více naštvali šlechtu, rozhazovali uloupené zlato chudým. Šlechta na Robina byla velice rozhněvaná, ale chudý lid ho miloval. Na Robina byla vypsána odměna 1000 liber. Živý nebo mrtvý. Ale i velký a zdatný Robin Hood měl slabinu. Byla jí Mariana, kterou miloval. Mariana byla králova sestřenice, která se měla provdat za Nottinghamského šerifa. Šerif po Robinovi pátral tak usilovně, že nechal uspořádat lukostřeleckou soutěž.

Když se to Robin dozvěděl, tak se převlékl za chudáka a šel soutěžit o zlatý šíp. Šerif ho mezi ostatními soutěžícími nepoznal a tak si Robin mohl odnést zpět do Sherwoodu zlatý šíp, který vyhrál. Historikové tvrdí že za Robinem do Sherwoodu přijel Richard Lví srdce a žádal ho o peníze. Robin mu vyhověl a dal mu uloupené peníze. Robin Hood a král Richard byli přátelé.

Při posledním boji v Nottinghamu utrpěl poranění otrávenou dýkou Gisbornovy sestry Isabelly.

Robin věděl, že je jeho osud zpečetěn. Tak se rozloučil s přáteli a odešel. Sedl si ke stromu. Naposled vydechl a zemřel. Jeho Družina mu vystrojila nádherný pohřeb. Na jeho hrob byl položen kámen, na kterém dodnes stojí: ZDE ODPOČÍVÁ ROBIN HOOD. CHUDÝ SE PŘED NÍM KLANĚL. BOHÁČ SE HO BÁL.

Nottinghamský šerif po zbojnících dál nešel. Každý se vydal svou cestou.

Film k maturitě Robin Hood zdarma ke stažení níže:Hellspy.cz Ulož.to Sdilej.cz
Koupit knihu Stáhnout ebook Poslechnout jako audio knihuZtráta časuNic mocPrůměrnýDobrýVýborný (Zatím žádný hlas)
Loading...

Není kde stahovat, nefunguje video, je chybný popis nebo máte jiný problém s filmem? Nahlašte nám to.

1 Comment

  1. Marlee napsal:

    Thanks for helping me to see things in a dinrffeet light.

Zanechat komentář

 

Líbíme se vám?

Hledáme nové lidi pro další rozvoj tohoto unikátního webu.

Máte zájem nám pomoci? Kontaktujte nás.